Підготовка до ЗНО

Головне про проведення НМТ 2023 року

Для вступу на бакалавра абітурієнтам потрібно отримати результати мультипредметного тесту

Головне про проведення НМТ 2023 року

Міністерством освіти і науки разом з Українським центром оцінювання якості освіти презентована модель проведення національного мультипредметного тесту, за результатами якого відбуватиметься конкурсний відбір вступників для здобуття вищої освіти в 2023 році.

Для вступу на бакалаврський або медичний магістерський рівні вищої освіти абітурієнтам потрібно буде отримати результати національного мультипредметного тесту.

Кількість предметів НМТ

НМТ міститиме три блоки завдань. Два – обов’язкові, третій – на вибір вступника.

Обов’язкові навчальні предмети – українська мова й математика. Предметами на вибір є історія України, одна з іноземних мов, біологія, хімія та фізика. Предмет, тестування з якого вступник бажатиме пройти на вибір, він зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ. 

Час на виконання НМТ

НМТ проходитиме в один день. Тестування триватиме 180 хвилин, отже, на кожний і блок відведено по 60 хвилин.

Учасники зможуть самостійно розподіляти свій час, тож ті з них, хто швидше виконає завдання з української мови або математики, зможе довше працювати над блоком з предмета на вибір або навпаки.

Результати НМТ

Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник отримає інформацію про кількість тестових балів за кожний блок.

Для конкурсного відбору будуть використовувати результати виконання кожного блоку, переведені в шкалу 100–200 балів. Отже, одразу після тестування учасник знатиме не тільки кількість набраних ним тестових балів, а й зорієнтується в тому, якими є його результати для вступу.

Коефіцієнти та пороги НМТ

Для всіх спеціальностей буде встановлено коефіцієнти до результатів кожного блоку НМТ. Інформація про значення цих коефіцієнтів міститиметься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році. 

Для отримання результату за шкалою 100-200 балів з кожного блоку НМТ потрібно набрати не менше 10% від загальної кількості тестових балів.

Реєстрація на НМТ

Реєстрація для участі в оцінюванні проходитиме у квітні. Український центр оцінювання якості освіти забезпечить безпаперову реєстрацію. Вступники матимуть змогу скористатися спеціальним сервісом на кожному з етапів реєстрації.

Кількість сесій НМТ

Наразі передбачено проведення двох сесій НМТ: основної і додаткової. Основна проходитиме в червні, додаткова – в червні – липні. У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії.

Проведення НМТ в Україні та за кордоном

НМТ відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах, створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами.

Універсальність предмета НМТ на вибір вступника

Учасники зможуть самостійно вибирати третій предмет НМТ. Він буде універсальним, тобто абітурієнт зможе вступити на будь-яку спеціальність із тим предметом, який він вибрав.

Утім для вступу на різні спеціальності до результатів НМТ буде застосовано різні коефіцієнті. Якщо абітурієнт  вступатиме на правничий напрям підготовки – більшу вагу матиме результат з історії України, аніж з біології, а на медичний – навпаки.

Структура НМТ з історії України та іноземної мови

У тестуванні з історії України у 2023 році учасники працюватимуть із завданнями, що стосуватимуться подій другої половини XVI – початку ХХІ ст.

У тестуванні з іноземних мов не буде завдань з відкритою формою відповіді, як не буде і завдань з аудіювання. Принагідно зауважимо: Український центр оцінювання розвиває тестову платформу, тож подібні завдання обов’язково стануть доступними на ній у майбутньому.


ЗНО-2022 і вступна кампанія: що ми про них знаємо вже зараз? (оновлено)

4.10.2021
8425
ЗНО-2022: что о нем мы знаем уже сейчас?

Основна сесія ЗНО-2021 вже завершилася, і тепер саме час замислитися про підготовку до цих іспитів тим, кому належить проходити оцінювання у 2022 році. Пропонуємо дізнатися, що вже відомо про ЗНО-2022.

Завдяки наказу МОН №498 від 5 травня 2021, ми вже знаємо, що перелік предметів для ЗНО-2022 залишиться незмінним, включно з останнім розділенням іспитів на тест з української мови та з української мови та літератури, а також дворівневе тестування з математики. Повний перелік предметів буде таким:

  1.  Тестування основної сесії ЗНО-2022 відбудеться за графіком:

    • фізика 23 травня
    • хімія 26 травня
    • українська мова, українська мова та література 31 травня
    • математика, математика (завдання рівня стандарту) 3 червня
    • іспанська мова, німецька мова, французька 6 червня
    • англійська мова 7 червня
    • історія України 10 червня
    • географія 14 червня – біологія 17 червня.

    1.   Учасники матимуть можливість подати до 5 заяв на бюджетні місця і до 30 – на контрактні.
    2. Згідно з проєктом умов прийому на навчання у 2022 році, для вступу до вишів будуть прийматися сертифікати ЗНО 2019–2022 років. Там же наведений і приблизний розклад вступої кампанії:23 травня – 15 червня 2022 проводяться іспити ЗНО;
    3. 1 липня 2022 розпочинається реєстрація електронних кабінетів для вступу;
    4. 14 липня 2022 розпочинається прийом заяв на вступ до вишів;
    5. 16 липня 2022 включно закінчується прийом заяв на вступ для тих, хто вступає за співбесідою (проводяться 17–19 липня);
    6. 22 липня 2022 включно закінчується прийом заяв на вступ для тих, хто вступає на основі результатів ЗНО, а також творчих конкурсів (які тривають 1–13 липня);
    7. до 20 липня 2022 виші мають опублікувати списки рекомендованих до зарахування з тих, хто вступає за співбесідою;
    8. до 27 липня 2022 мають бути оприлюдені списки рекомендованих до зарахування на основі результатів ЗНО та творчих конкурсів;
    9. до 1 серпня 2022 рекомедовані на бюджетні місця мають виконати умови до зарахування;
    10. до 5 серпня 2022 зараховуються студенти на бюджетні місця, до 30 вересня – на контрактні.
    11. Оскільки формат іспиту ЗНО з англійської мови для 2022 року не передбачає змін, ви можете починати готуватися до нього вже зараз, наприклад, за нашим чеклистом для підготовки до ЗНО.




У 2019 році зовнішнє незалежне оцінювання з англійської мови відбудеться 28 травня.


Програма ЗНО з англійської мови


Характеристика сертифікаційної роботи


Критерії оцінювання


Завдання сертифікаційної роботи


Проавильні відповіді


Таблиця переведення тестових балів у 100-200 шкалу


Таблиця переведення тестових балів у 1-12 шкалу

Комментариев нет:

Отправить комментарий